10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

 

,,Nie przesadzaj”, „Nie marudź”, „Uśmiechnij się”, „Weź się w garść” – bywa, że takie słowa słyszą osoby borykające się z różnymi trudnościami psychicznymi. Takie sformułowania nie pomagają, nie wspierają, nie sprawią, że problem zniknie.

Często powtarzam, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. Kiedy boli Cię ząb idziesz do dentysty, mając problemy z uchem zgłaszasz się do laryngologa. Kiedy zaś dotykają Cię problemy, z którymi trudno jest się uporać samemu, masz prawo skorzystać z pomocy i wsparcia specjalisty. To nie powód do wstydu, to nie słabość – to dbanie o siebie, swoje zdrowie i komfort w życiu.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – dzień, który ma na celu zwrócić uwagę na dbałość o zdrowie psychiczne.To także przypomnienie, że nie tylko dziś, ale również na co dzień możesz skorzystać z pomocy specjalistów.

Czasem bywa tak, że osoby borykające się z różnymi trudnościami zwyczajnie nie wiedzą, do kogo zwrócić się o pomoc. Z myślą o nich stworzyłam na moim blogu wpis „Psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień – do kogo zwrócić się o pomoc?”. Warto do niego zajrzeć – jeśli masz wątpliwości, może pomóc Ci w wyborze właściwego specjalisty. Zapraszam!

https://mb-z.pl/2018/06/20/546/

 

 


grafika: Where Are The Blue Birds

zdjęcie:unsplash